Архів за Лютий, 2023

Леся Українка

Леся Українка – зразок мужності для народу!

Леся Українка — одна з найважливіших постатей в українській літературі. ЇЇ твори є цінним внеском у скарбницю світової культури, життєвими дороговказами для всіх поколінь українців. Українська письменниця, перекладачка, активна громадська діячка писала у найрізноманітніших жанрах лірики, драми, прози, публіцистики, працювала в галузі фольклористики.

24 лютого до 152 річниці від дня народження Лесі Українки в ліцеї міжнародних відносин № 51 пройшли поетичні читання, круглий стіл, книжкова виставка, вікторина присвячені життю та творчості письменниці, які є історією успіху людини, що змогла попри несприятливі обставини стати однією із центральних постатей української культури. Невтомною працею та постійним саморозвитком вона змогла піднести українську літературу до світового рівня.

Леся Українка пішла шляхом Кобзаря. Вона створила образ духовно могутнього борця, здатного втілити в собі дух епохи. Нащадками Прометея вона називає свій народ, уславлює тих, які “блискучу іскру з неба здобувають”.

Хай звучить слово Лесі Українки, яка є для нас окрасою і гордістю української нації!День рідної мови

Мово! Ти птаха моя легкокрила!

21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, який започаткували у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності та максимального збереження мов всіх народів планети та шанобливого ставлення до них. Адже без мови, без самобутньої культури немає народу.

Міжнародний день рідної мови в Україні відзначають 23 роки поспіль. Протягом багатьох віків наші предки не лише відстоювали свободу рідної української землі, а й право на існування та визначення української мови. ЇЇ намагалися знищити сотні разів, проте вона існувала і буде існувати. Вона звучить із наших вуст нею навчаються, співають, пишуть поезію та прозу. Традиційно в цей день у ліцеї були проведені заходи присвячених материнській, найкращій, найріднішій мові.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся ліцейна родина. Учителі початкової школи підготували цікаві та пізнавальні вікторини, ігри, конкурси, майстер-клас з виготовлення українських віночків.

З учнями середньої та старшої школи вчителі української мови та іноземних мов провели тематичні уроки, круглі столи, поетичні батли, які проходили очно в ліцеї та під час дистанційних уроків: мовна гра «Абетка нескорених», під час якої здобувачі освіти давали відповіді на теоретичні питання із лексики та фразеології (7-В, 6-В); відеопрезентація «Із чорнобривців сплетена душа моєї мови…» (8-А); вікторина «У пошуках мовних перлин» (5-В, 6-В, 7-В); урок-дослідження «Мова- серце нації» (6-А); урок-нагадування «Збережи найцінніший свій скарб – рідну мову» (7-А).

Учні старшої школи взяли участь у вікторині «Українці-про мову яскраву, дзвінку і чудову» (9-Б; 10-А; 10-Б; 11-А; 11-Б). Здобувачі освіти 10-Б класу долучились до дискусії «Мова-генетичний код нації».

Учні записали відео, де вони декламували вірші українською та англійською мовами, підготували презентації. У дистанційному форматі проведено презентацію-гру під назвою «А ти знаєш?» (5-А та 7-Б) та інтелектуально-розважальну гру «Диво калинове» (8-Б та 9-В).

Проведені заходи продемонстрували любов ліцеїстів до рідної мови, культури, звичаїв і традицій свого народу. Вони вкотре відчули красу та велич рідної мови, усвідомили і відчули себе часточкою великої і незалежної держави – України!

Тож любімо, плекаймо, спілкуймося рідною українською мовою!