Архів за Березень, 2023

Долучаємося до Всеукраїнського військово-патріотичного руху “Бригади незламності”

1 (1)

1 (2)Всесвітній день Поезії

21 березня, у Всесвітній день Поезії, оголошений ЮНЕСКО, учні, учителі, гості зібрались родинним колом в актовій залі ліцею на мистецький захід – ток шоу «Тарасові вечорниці». Це було творче, яскраве завершення проєкту «Шевченкова весна».

Зараз, коли Україна бореться за свою Волю, коли наш народ захищає  Добро і Світло, свою Незалежність, ми щиро дякуємо всім захисникам і захисницям, які ціною свого життя дають нам можливість навчати, навчатись і творити. Хвилиною мовчання завжди вшануємо пам’ять полеглих Героїв.

Нещодавно світ відзначив 209 років із дня народження Тараса Шевченка – людини великого таланту, генія, духовного пророка української нації. Його слово вічне і живе. Тож захід був пронизаний поезією Кобзаря.

З великою гордістю ми віншували переможців районного і шкільного конкурсів читців поезії Т.Шевченка. Світлана Шевцова, директор ліцею, нагородила переможців районного та шкільного конкурсів читців поезії Шевченка грамотами управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, грамотами та подяками ліцею міжнародних відносин № 51, книгами Віктора Жадька «Тарасова колиска».

Уже давно стали традиційними Шевченківські дні, вечори поезії, презентації книг. У 2014 році до 200-річчя Кобзаря учні і вчителі ліцею випустили поетичний альманах перекладів творів поета різними мовами. Вкотре ми по-новому відкрили для себе Т.Г.Шевченка, навіть поспілкувались з ним за допомогою штучного інтелекту. Учасники мистецького заходу висвітлили постать Шевченка як поета сучасності, розкрили місце письменника у світовій спадщині ЮНЕСКО. Учні 11 класів презентували творчість Тараса Шевченка як віртуозного художника.

Безумовно, родзинкою ток шоу були наші талановиті читці, співаки, вразив хор учнів 2-3-х класів. Справжнім естетичним відкриттям були пластичні композиції «Тополя» та «Пустельник» у виконанні наших гостей – студентів кафедри сценічного мистецтва та продюсування КНУТД під керівництвом постановниці Валерії Демченко.

Тернисті шляхи митців України до усвідомлення себе, свого народу як нації. Від епохи Шевченка нас відділяє більше 200 років. Але в переломний для України час слово великого Кобзаря звучить актуально і могутньо. Саме Тарас Шевченко і його мова стали живильною водою, завдяки якій крізь мури і кайдани проросла українська Поезія! Тарасові слова мотивують і гартують вже не  одне покоління українців. Там, де поетичне слово Тараса, там Україна!

І все буде Україна!До уваги батьків!

Разом з нами звільняй нашу рідну Батьківщину, стань героєм свого часу!

Час повертати своє!

Долучайся до Гвардії Наступу!

Приєднуйся до лав штурмових бригад Нацгвардії «Буревій» та «Рубіж».

Заповнюй анкету кандидата на сайті storm.mvs.gov.ua або в найближчому ЦНАПі району.

Телефони для консультацій:

відділ кадрів бригади «Буревій» – 067-128-94-99  (пн – пт; 08:00 – 17:00)

відділ кадрів бригади «Рубіж» – 063-575-30-79  (пн – пт; 08:00 – 17:00)

✅ Слідкуйте за новинами штурмової бригади Нацгвардії «Буревій» у соціальних мережах:

???? Facebook – https://www.facebook.com/NGU3027

???? Instagram – https://www.instagram.com/ngu_3027/

???? YouTube – https://www.youtube.com/@ngu_3027

✅ Слідкуйте за новинами штурмової бригади Нацгвардії «Рубіж» у соціальних мережах:

???? Facebook – https://www.facebook.com/RapidReactionBrigade

???? Instagram – https://www.instagram.com/rapidreactionbrigade3018/

???? YouTube – https://www.youtube.com/@3018NGUДень відкритих дверей

1klassСлово Тараса Шевченка – вічне!

Дев’ятого березня увесь світ відзначив День народження Тараса Григоровича Шевченка – видатного українського поета, письменника, художника, мислителя, генія, духовного Мойсея української нації. Кобзар жив, творив і боровся у 19 столітті, але він – наш сучасник! Ідеї, помисли, поезія Т.Шевченка співзвучні сьогоденню. Актуальність його слова є незаперечною в кожний момент існування нації. Він сьогодні, як ніколи, органічно злився зі своїм великим, нескореним народом і твердо ступає повсюдно у державі, яка захищає свою незалежність.

У всі часи, а особливо у важкі, народ України звертається до Шевченка за порадою. Тарас Григорович був, є і буде найяскравішим виразником одвічних прагнень українського народу до волі, незалежності, щасливого життя! Його невмирущість, значущість і велич – вічні!

Поезія великого Кобзаря – це гімн любові до людства, гімн боротьби за свободу й світлу долю всіх народів. Тарас Шевченко у своїх творах подав моральні орієнтири українському народові  і став символом української нації. Саме тому,  у такий  вирішальний  для України час, наш Ліцей поетичними читаннями продовжив роботу над проєктом «Шевченкова весна». Гострота і сила Шевченкового слова ожили вустами ліцеїстів. Дух свободи, людської гідності  через віки прийшли до слухачів, виховуючи почуття любові до Батьківщини і поваги до творчого спадку Кобзаря.

Візьмемо з собою

Тарасову пристрасть!

Тарасову мудрість!

Тарасове невмируще слово!