Архів за Березень 21st, 2023

Всесвітній день Поезії

21 березня, у Всесвітній день Поезії, оголошений ЮНЕСКО, учні, учителі, гості зібрались родинним колом в актовій залі ліцею на мистецький захід – ток шоу «Тарасові вечорниці». Це було творче, яскраве завершення проєкту «Шевченкова весна».

Зараз, коли Україна бореться за свою Волю, коли наш народ захищає  Добро і Світло, свою Незалежність, ми щиро дякуємо всім захисникам і захисницям, які ціною свого життя дають нам можливість навчати, навчатись і творити. Хвилиною мовчання завжди вшануємо пам’ять полеглих Героїв.

Нещодавно світ відзначив 209 років із дня народження Тараса Шевченка – людини великого таланту, генія, духовного пророка української нації. Його слово вічне і живе. Тож захід був пронизаний поезією Кобзаря.

З великою гордістю ми віншували переможців районного і шкільного конкурсів читців поезії Т.Шевченка. Світлана Шевцова, директор ліцею, нагородила переможців районного та шкільного конкурсів читців поезії Шевченка грамотами управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, грамотами та подяками ліцею міжнародних відносин № 51, книгами Віктора Жадька «Тарасова колиска».

Уже давно стали традиційними Шевченківські дні, вечори поезії, презентації книг. У 2014 році до 200-річчя Кобзаря учні і вчителі ліцею випустили поетичний альманах перекладів творів поета різними мовами. Вкотре ми по-новому відкрили для себе Т.Г.Шевченка, навіть поспілкувались з ним за допомогою штучного інтелекту. Учасники мистецького заходу висвітлили постать Шевченка як поета сучасності, розкрили місце письменника у світовій спадщині ЮНЕСКО. Учні 11 класів презентували творчість Тараса Шевченка як віртуозного художника.

Безумовно, родзинкою ток шоу були наші талановиті читці, співаки, вразив хор учнів 2-3-х класів. Справжнім естетичним відкриттям були пластичні композиції «Тополя» та «Пустельник» у виконанні наших гостей – студентів кафедри сценічного мистецтва та продюсування КНУТД під керівництвом постановниці Валерії Демченко.

Тернисті шляхи митців України до усвідомлення себе, свого народу як нації. Від епохи Шевченка нас відділяє більше 200 років. Але в переломний для України час слово великого Кобзаря звучить актуально і могутньо. Саме Тарас Шевченко і його мова стали живильною водою, завдяки якій крізь мури і кайдани проросла українська Поезія! Тарасові слова мотивують і гартують вже не  одне покоління українців. Там, де поетичне слово Тараса, там Україна!

І все буде Україна!