День рідної мови

Мово! Ти птаха моя легкокрила!

21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, який започаткували у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності та максимального збереження мов всіх народів планети та шанобливого ставлення до них. Адже без мови, без самобутньої культури немає народу.

Міжнародний день рідної мови в Україні відзначають 23 роки поспіль. Протягом багатьох віків наші предки не лише відстоювали свободу рідної української землі, а й право на існування та визначення української мови. ЇЇ намагалися знищити сотні разів, проте вона існувала і буде існувати. Вона звучить із наших вуст нею навчаються, співають, пишуть поезію та прозу. Традиційно в цей день у ліцеї були проведені заходи присвячених материнській, найкращій, найріднішій мові.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся ліцейна родина. Учителі початкової школи підготували цікаві та пізнавальні вікторини, ігри, конкурси, майстер-клас з виготовлення українських віночків.

З учнями середньої та старшої школи вчителі української мови та іноземних мов провели тематичні уроки, круглі столи, поетичні батли, які проходили очно в ліцеї та під час дистанційних уроків: мовна гра «Абетка нескорених», під час якої здобувачі освіти давали відповіді на теоретичні питання із лексики та фразеології (7-В, 6-В); відеопрезентація «Із чорнобривців сплетена душа моєї мови…» (8-А); вікторина «У пошуках мовних перлин» (5-В, 6-В, 7-В); урок-дослідження «Мова- серце нації» (6-А); урок-нагадування «Збережи найцінніший свій скарб – рідну мову» (7-А).

Учні старшої школи взяли участь у вікторині «Українці-про мову яскраву, дзвінку і чудову» (9-Б; 10-А; 10-Б; 11-А; 11-Б). Здобувачі освіти 10-Б класу долучились до дискусії «Мова-генетичний код нації».

Учні записали відео, де вони декламували вірші українською та англійською мовами, підготували презентації. У дистанційному форматі проведено презентацію-гру під назвою «А ти знаєш?» (5-А та 7-Б) та інтелектуально-розважальну гру «Диво калинове» (8-Б та 9-В).

Проведені заходи продемонстрували любов ліцеїстів до рідної мови, культури, звичаїв і традицій свого народу. Вони вкотре відчули красу та велич рідної мови, усвідомили і відчули себе часточкою великої і незалежної держави – України!

Тож любімо, плекаймо, спілкуймося рідною українською мовою!