Архів за Листопад, 2015

День пам’яті жертв голодоморів

…Відродження можливе лише тоді, коли народ не втратив свою пам’ять
В.Маняк та Л.Коваленко-Маняк.

На виконання Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів» від 13 листопада 2015 року №635, з метою вшанування загиблих від геноциду Українського народу 27 листопада 2015 року в Ліцеї міжнародних відносин №51 проведено: уроки пам’яті «З присвятою замордованим голодом…»; екскурсії до меморіального музею пам’яті жертв Голодомору; круглий стіл «Уроки Голодомору і сучасна Україна»; ліцеїсти переглянули документальний фільм «Голодомор. Україна. XX століття: технологія геноциду», після чого проведено інтерактивне спілкування «Відкритий мікрофон»; покладено квіти до пам’ятника жертв Голодомору.Література – це людинознавство

DSC_9228 Література!
Дивна таємниця, пізнання злива.
Ти духу велич і натхнення сил.
Даруєш мить, прекрасну, незабутню,
Ти Всесвіт образів,
думок,
світил.

У формуванні ключових предметних компетенцій ліцеїста важливу роль відіграє позакласна робота з літератури .
24 листопада 2015 року в Ліцеї міжнародних відносин №51 проведено районне методичне об’єднання вчителів зарубіжної літератури загальноосвітніх навчальних закладів Печерського району міста Києва.
Досвідом роботи з педагогами району поділилась учитель зарубіжної літератури Скрипкіна Лариса Степанівна, учитель – методист.
Була представлена творча майстерня учителя « Літературний проект – одна із форм позакласної роботи із зарубіжної літератури». Мета проекту – розвиток творчих здібностей учнів, виховання інтересу до літератури як виду мистецтва , любові до поетичного слова.
У творчій майстерні брали участь учні 8-А та 11-х класів. Ліцеїсти представили літературні проекти: «Учитесь Пушкина читать…», «Когда я вернусь…», «Очей очарованье».Україна – США: діалог культур

В умовах сьогодення іноземна мова розглядається як засіб спілкування й залучення до культури іншого народу. Важливим апектом у навчанні стає формування в учнів соціокультурних компетенцій, що виводить процес вивчення іноземних мов на якісно новий рівень і дозволяє сформувати багатогранну особистість, яка здатна адаптуватися до вимог суспільства.

23 листопада 2015 року у Ліцеї міжнародних відносин № 51 відбулося районне методичне об’єднання вчителів англійської мови «Україна – США: діалог культур. Засоби розвитку соціокультурних компетенцій». Було презентовано проект «TEG’s America Day», метою якого є формування соціокультурних компетенцій учнів при вивченні історії та культури США, створення платформи для культурного обміну та інтеграції України в культурний світовий простір.
На презентації виступили з вітальним словом Вікторія Михайленко, помічник аташе з питань культури Посольства США в Україні та Алекса Чопівська, засновник і виконавчий директор міжнародної освітньої організації Transnational Education Group (TEG).
У рамках проекту був проведений Фестиваль американських свят та показана музична міні-вистава “Нью Йорк – Велике Яблуко”. Відбулася презентація найкращих есе на тему «Порівняльна характеристика систем шкільної освіти України та США на прикладі cтаршої школи».

Проведений захід надовго запам’ятається і нашим американським гостям, і учням ліцею!Проект «Діти – дітям» в дії

1 Дітям сиротам та дітям, позбавлених батьківської опіки Городнянської школи-інтернату було передано благодійну допомогу від Ліцею міжнародних відносин №51.

У цьому році проект «Діти – дітям», як і всі 14 років поспіль, стартував проведенням благодійного ярмарку з продажу власних поробок учнів Ліцею. Під час благодійного марафону, що тривав цілий тиждень з 16 листопада до 23 листопада 2015 року, були зібрані благодійні пожертвування у розмірі 4472,35 гривень, на які було придбано взуття для дітей інтернату.
Учні, батьки, вчителі зібрали благодійну допомогу у вигляді книжок, одягу, взуття, солодощів, канцтоварів, засобів гігієни.

Дякуємо всім за ваші добрі серця!День Гідності та Свободи

23 На виконання Указу Президента України від 09.11.15 року № 633/2015 «Про відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи» і з метою донесення об’єктивної, правдивої інформації про революційні події 2004 року та Революцію Гідності, вшанування патріотизму учасників тих доленосних подій в житті українського народу у Ліцеї міжнародних відносин №51 відбувся Флешмоб і хвилина мовчання в пам’ять Небесної сотні.

Діти підготували стінгазети і писали листівки воїнам. Були проведені класні години, на яких учні дискутували на тему «Що означає бути патріотом?», відбулося покладання квітів на алеї Небесної сотні. Проведені заходи сприяли формуванню національної самосвідомості учнів, громадянської позиції, вихованню громадянина-патріота України.