Шевченківський тижневик

До відзначення 202-Ї річниці від дня народження відомого поета, художника, громадського та політичного діяча,Тараса Григоровича Шевченка
з 9 по 16 березня в Ліцеї міжнародних відносин №51 м. Києва пройшов традиційний тиждень « Шевченкова весна».

Пролунало Кобзареве слово, були проведені наступні заходи, а саме: уроки-дослідження «Думи мої, думи мої», «Слово, якому звучати вічно!»; науково-літературна студія «Шевченко в поетичних рядках»;відео урок «Народження генія»; книжково-ілюстративна виставка «Шевченко у творчості українських поетів та письменників» тощо.


Сила слова

Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!..

Т. Шевченко

Скільки існує людство на Землі, стільки існує і знання про силу людського слова. Слово святе, слово магічне, сло-во таємниче… З давніх-давен словом зцілювали, загово-рювали, привертали. Це був і є найдорогоцінніший скарб, який передавався із покоління в покоління, від батька до сина з настановою берегти його й шанувати.
Велика сила слова! Що може найбільше зворушити, розчулити людину, проникнути в найпотаємніші куточки її душі? Слово. Що може возвеличити людину, надати їй сили й життєвої снаги? Слово. Лише слово може відкрити очі, показати правду, підняти народ на боротьбу, зміцни¬ти його дух, вселити віру у свої сили, могутність, неско¬реність і безсмертя.
Саме про це йшлося на уроці української мови в 11-Б класі, який відбувся в рамках проекту «Шевченкова весна» (учитель Клиновська Н.В.).
Учениця 11-Б класу Тая Друзенко пише: « На цьому уроці української мови ми відкрили свою весну… У нас панувала атмосфера затишку, яка межувала з відчуттям свободи та відкритості. Ми пропонували свої проекти пам’ятників слову…»