День Європи

2Сьогодні, як ніколи, важливо формувати розуміння того, що наша держава належить до європейського спільного дому. Україна пройшла довгий і тернистий шлях щоб довести ідею стати частиною Європейського Союзу до логічного завершення. Нині, знову, ми захищаємо європейський вибір зі зброєю в руках, але вже від зовнішнього агресора. І при цьому зробили ще один важливий крок і вже стали країною-кандидатом для отримання Україною членства в ЄС.

Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, згідно Указу Президента України День Європи в Україні відзначається 9 травня спільно з державами Європейського Союзу.

У ліцеї міжнародних відносин 51 традиційно щорічно відзначається День Європи, адже цей день символізує започаткування нової моделі мирної співпраці між державами, що грунтується на спільних цінностях та інтересах:
повазі до людської гідності; свободі; демократії; рівності; верховенстві права;
повазі до прав людини.  Впродовж дня у ліцеї проходили офлайн та онлайн тематичні уроки «Європейське майбутнє України», під час занять тривав перегляд відеофільмів про історію створення ЄС, його місію та функціонування. На уроках англійської мови учні з допомогою вчителів англійської мови писали вітальні листівки присвячені Дню Європи, під час уроків образотворчого мистецтва діти малювали тематичні малюнки «День Європи в малюнках українських дітей. Учні 5-10 класів під час святкового  заходу, що пройшов у актовій залі, дізнались про історію заснування Дня Єропи; статус України, як країни-кандидата до вступу в ЄС; 12 важливих фактів про Європейський Союз, котрий захищає цінності, заохочує до співробітництва між народами Європи, сприяє єдності, зберігає розмаїття культури, а головне – забезпечує соціальну справедливість. виступає союзом демократичних держав, що працюють разом заради збереження миру і прогресу щоб попередити війни та їх наслідки.

Поступ нашої держави до ЄС відбувається в дуже трагічний час, коли багато українців, які сповідують європейські цінності, втрачають життя. Однак народ України об’єднаний цією метою – відчувати себе нарівні, частиною Європи, частиною Європейського Союзу.
9 травня ми разом зі світовою спільнотою відзначаємо день спільної історії всіх націй континенту. Розвиток України був і залишається нерозривно пов’язаний із розвитком європейської спільноти!