Архів за Травень, 2014

Останній дзвоник

4 30 травня відбулася урочиста лінійка. Пролунав останній дзвоник, що ознаменував кінець навчального року. Першокласники перейшли до другого класу, а для одинадцятикласників відкрився шлях у незвідане. Звучали чудові рядки ліричних віршів, теплі побажання та слова подяки.

Випускники 2014 року здивували своїми виступами, постановою зворушливого вальсу і веселого колективного танцю. Посмішки й сльози, спогади минулих років, проведених у рідному ліцеї, – ці емоції сповнювали сонячну весняну атмосферу. Iз подихом вітру, високо над землею, швидко пролетіли різнокольорові кульки, мимоволі утримуючи на собi погляд сотень очей…

Життя триває, i все знову повториться…Та прекрасні шкільні дні назавжди залишаться в серці!Міжнародній тиждень у французькому колежі Fontaine des Prés

anna_paris

З нагоди святкування побратимства між Києвом/Печерський район та містом Санліс/Франція, група з 15 учнів та вчителів Ліцею міжнародних відносин №51 м. Києва під керівництвом директора Шевцової С.М. була запрошена на урочистості Днів Анни Київської з 12 по 19 травня 2014 року.

Українські та польські учні, які завітали до Санлісу після зустрічі трьох країн у жовтні 2013 року в польській гімназії міста Легіоново, були розміщені в родинах своїх французьких однолітків з колежу Fontaine des Prés м. Санліс, які наступного року завітають до стін Ліцею міжнародних відносин №51.

Протягом тижня молодь з трьох країн мала можливість познайомитися з життям французьких однолітків та прийняти участь в багатьох цікавих подіях: майстер-класах, спортивних змаганнях, посадці дерев – символів побратимства молоді трьох країн, відвідала музеї Санлісу та Парижу.
Треба зазначити, що всі три навчальні заклади належать до Асоційованих шкіл ЮНЕСКО, тому робота в майстернях французького колежу проходила за спільними проектами, які обговорювались ще на першому етапі спільної роботи в квітні 2013 року в м. Києві під час візиту французької та польської делегацій до Ліцею міжнародних відносин №51.
Наприкінці міжнародного тижня молоді відбулися щорічні дні Анни Київської, які проходять 17 та 18 травня. Перша столиця французьких королів Санліс вшанувала пам’ять своєї королеви 11-го століття, київської княжни Анни Ярославни.
В неділю, 18 травня, багаточисельна українська громада прибула в Санліс , щоб віддати належні почесті славетній землячці, яка прославилася у Франції просвітницькою діяльністю, мудрою і освіченою правителькою, фундаторкою абатства Святого Вінсента. У самому Санлісі, що був резиденцією королівського подружжя, і сьогодні можна побачити каплицю 11 століття, збудовану Анною Ярославною в честь народження первістка Філіпа (Пилипа) та скульптуру королеви перед входом, на якій прочитується напис: «Анна Київська, французька королева, засновниця собору в 1060 році».
Цьогорічні святкування були дуже насиченими. В центрі міста біля пам’ятника славетній княжні Анні відбулася урочиста частина з привітаннями для української громади і приїжджих гостей, а також традиційне покладання квітів до пам’ятника Анні Київській та до меморіальної стелі жертвам Голодомору, що знаходиться поруч.
Сотні українців та гостей, серед яких були представники від українського Посольства у Франції і від мерії міста Санліс, керівники франко-українських асоціацій та інших установ, належно віддали шану славетній землячці.
І, звичайно, цей обмін молоді з трьох країн відбувся завдяки зусиллям та ентузіазму дорослих: вчителів, а саме Павловій Наталії Леонідівни та Бутешовій Яні Сергіївні – вчителям французької мови, Ассаул Вірі Євгенівні – вчителю музики, Скрипкіній Ларисі Степанівні – вчителю зарубіжної літератури, Кибальник Людмилі Григорівні – вчителю хімії та батьків, які розуміють, що спілкування молоді – представників європейських країн, обмін досвідом та думками – є неоціненний досвід для майбутнього їхніх дітей.