У жовтні 2004 року в м. Казань (Російська Федерація) за участю асоційованих шкіл ЮНЕСКО Росії, Національних координаторів ПАШ ЮНЕСКО ряду країн, у т. ч. України, відбувся міжнародний семінар, який офіційно започаткував цей проект ЮНЕСКО.
Метою проекту є залучення учнівської молоді з 16 країн Волзького регіону та регіонів Балтійського, Чорного і Каспійського морів до збереження і сприяння розвитку всесвітньої спадщини і біосферних заповідних місць з допомогою ефективного використання інформаційно-комунікаційних технологій.
Школи України, учасники ПАШ ЮНЕСКО, приєдналися до проекту.
В 2005р. в Київі на базі ЛМВ №51 пройшов семінар, присвячений старту проекту в Україні.
В работі семінару взяли участь 25 представників шкіл-учасниць, Марія Глоба, головний спеціалист Міністерства освіти і науки України, Тетяна Саєнко, радник С екретаріату Національної Комисії України в справах ЮНЕСКО, Дендев Бадарч, програмний спеціалист з питань освіти Московського Бюро ЮНЕСКО.
Наступним кроком українських шкіл-учасниць проекту була участь в 5 всеукраїнській конференції асоційованих шкіл „Громадянин України – громадянин миру”, яка проходила на базі гімназії №2 м. Хмельницького.
Молодіжний Форум за темою „Сталий розвиток і всесвітня спадщина” проходив в Гельсінкі, Фінляндія. В ньому брали участь: Естонія, Фінляндія, Німеччина, Іран, Латвія, Литва, Румунія, Росія, Туреччина та Україна.
Україну представляли: національний координатор проекту Єлена Константинова та учениця Ліцею Міжнародних Відносин №51 Кузнецова Юлія, яка представила проект „Дніпро: Історія. Життя.”. Завдяки неформальному спілкуванню було налагодженні зв’язки з такими країнами: Іран, Німеччина, Росія, Туреччина, Латвія, Литва.
А вже у м. Севастополь пройшов національний робочий семінар про хід реалізації проекту “Великий Волзький Річковий Шлях ”.
Головною метою семінару було розробити рекомендації і можливі форми діяльності для подальшого розвитку проекту “Великий Волзький Річковий Шлях” і поділитися досвідом. Ліцей презентував проекти: “Чому саме православне християнство?”, “Взаємозбагачення мов країн – учасниць проекту: Запозичення” .
В Москві, Росія, пройшов міжнародний Форум „Уздовж Великої річки Волги: Молодь відправляється в плавання для дослідження світової спадщини, стійкого розвитку та інформаційних комунікаційних технологій”.
У форумі приймали участь: Лівія Салдарі- керівник ПАШ ЮНЕСКО (Париж), Бернар Комб- керівник відділу сталого розвитку , Весна Луджісіс Лугасі- керівник відділу Світової Спадщини, Дендев Бадарч- Керівник Московського бюро ЮНЕСКО, Григорій Орджонікідзе- відповідальний секретар комісії ЮНЕСКО в Російській Федерації.
Всі 16 країн-учасниць взяли участь у форумі: Азербайджан, Болгарія, Грузія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Іран, Казахстан, Латвія, Литва, Польща, Швеція, Румунія, Росія, Туреччина та Україна. Представники цих країн поділилися своїм досвідом.
Україну представляли національний координатор проекту, Єлена Константинова, та учень ліцею міжнародних відносин №51 Андрій Теліженко, який виступав з презентацією проекту „Сім Чудес України”. Дякуючи неофіційному спілкуванню представники України змогли налагодити дружні відносини з такими країнами-учасницями цього форуму: Іран, Німеччина, Латвія, Швеція, Румунія, Росія та Турція.
У межах міжнародного проекту «Великий Волзький річковий шлях, об’єднання Чорного, Балтійського та Каспійського морів» (”The Great Volga River Route”) наш ліцей взяв участь у семінарі «Козацьку славу збережемо навіки» з участю загальноосвітньої школи №1016 м. Москви та Дніпропетровського обласного медичного ліцею – інтернату «Дніпро».
Останніми роками істотно зросла роль учнів в міжнародній співпраці. Ліцеїсти ведуть активне листування з однолітками із багатьох країн світу, використовуючи канали Internet. Учителі також обмінюються досвідом, спілкуються через мережу Інтернет.