Семінар «Європейський Союз і Україна»

seminar29 жовтня 2012 року  близько 30 освітян з Черкас, Дніпропетровська та Києва повернулися з німецького містечка Бад -Лібенцель, що в землі Баден-Вюртемберг, де вони брали участь у міжнародному навчальному семінарі «Європейський Союз і Україна». Програма семінару, що проходив з 20 по 29 жовтня, була орієнтована на працівників освіти (учителів, директорів шкіл, викладачів ВНЗ).Семінар

Керівником групи був директор Першої Черкаської гімназії Саєнко С.І., він же є й координатором проекту зСемінар2української сторони. Третій рік триває робота над цим  міжнародним проектом. Cпонсором проекту є Європейський Союз, а найдієвіше сприяння в організації міжнародного семінару надає експерт Ради Європи пан Карлхайнц Дюрр. Печерський район м. Києва представляли заступник директора Ліцею міжнародних відносин Байкова С.Ю.  та вчитель математики Гімназії №117 Ковтун Л.А. Кияни були запрошені до участі у проекті як представники шкіл-партнерів Першої Черкаської гімназії.

Майже 10 днів учасники проекту вивчали  функціонування системи ЄС у цілому,  розглядали подальші можливості для більш тісної співпраці у сфері освіти в контексті Стратегії Дунайського регіону. Програмою семінару були передбачені лекції, численні тренінги та практичні заняття. Українські освітяни відвідали одну із столиць ЄС – Страсбург, побували в Раді Європи та Європарламенті.  У приміщенні Європейського парламенту учасники семінару зустрілися з віце-президентом Європарламенту, членом фракції Європейської народної партії Райнером Віландом та членом Європарламенту, головою фракції Зелених  Ребеккою Хармс.

seminar6Метою програми було також ознайомлення з роботою  у сфері освіти у країнах Європи. Українські освітяни відвідали Академію підвищення кваліфікації вчителів і шкільних кадрів у м. Бад Вільдбад, прослухали лекцію «Система освіти землі Баден- Вюртемберг». Викладачі Академії познайомили українських колег з  новими підходами в реформуванні системи освіти в Баден-Вюртемберзі та розповіли про роль академії у підвищенні кваліфікації вчителів. Учасники проекту прослухали лекцію  про Болонський процес  та фахову підготовку вчителів в одному з найкращих університетів Німеччини у м. Тюбінген.Вони відвідали університетське містечко в Тюбінгені, побували на екскурсії у Штутгарті, столиці землі  Баден-Вюртемберґ,  побачили всесвітньовідомий   музей  заводу Мерседеес-Бенц, де зібрана унікальна колекція автомобілів.

Програма семінару була спрямована на розвиток компетенцій, які необхідні працівникам  освіти для сприяння розвитку демократії та міжкультурного взаєморозуміння в умовах формування полікультурних європейських суспільств. Навчання проводилося англійською та німецькою мовами. Нашим викладачам надавалися чудові можливості для підвищення кваліфікації, близького знайомства з країною та її народом.  Освітяни України високо оцінили професіоналізм  німецьких колег, їх дивовижну гостинність та щиру привітність. Насичені культурні та науково-освітні програми, безперечно, збагатили учасників проекту. У найближчий час вони  поділяться  своїми враженнями від поїздки з колегами та учнями.