Науково-пошукова конференція
Науково – пошукова конференція
«Моделі компетентного випускника 11-річної школи»
(15 грудня 2011 року, м. КИЇВ)
Реформування освіти в Україні є частиною процесу оновлення освітніх систем, що відбуваються останні двадцять років у європейських країнах і пов’язані з компетентнісним підходом до змісту освіти. Компетентність як ключ до оновлення змісту освіти розглядалась на науково – пошуковій конференції «Моделі компетентного випускника 11-річної школи», яка відбулася 15 грудня 2011 року в Ліцеї міжнародних відносин №51. Організаторами конференції виступили Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Управління освіти Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, Ліцей міжнародних відносин №51.
У конференції брали участь науковці, вчителі-практики, випускники Ліцею, батьки ліцеїстів, учні Ліцею та шкіл Печерського, Голосіївського, Оболонського районів м.Києва.
На конференцію приїхали представники шкіл – партнерів Ліцею міжнародних відносин № 51: Першої міської гімназії м. Черкас, Ліплявського навчально- виховного комплексу Канівської районної ради Черкаської області.
Науково- методична Рада Ліцею міжнародних відносин №51 розробила Модель компетентного випускника, де були визначені ключові компетенції для учнів Ліцею. Модель компетентного випускника Ліцею міжнародних відносин №51 була презентована в доповіді директора закладу – Шевцової Світлани Михайлівни, кандидата філософських наук.
Учасники конференції дискутували навколо того, як озброїти молоду людину необхідними вміннями та знаннями для забезпечення її гармонійної взаємодії з технологічним суспільством, що швидко розвивається, яким саме компетентностям необхідно навчати і як, що має бути результатом навчання.
Спонукали замислитись над питанням формуваннякомпетенцій в учнів виступи Єрмакова І.Г., кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Литовського В.Ф., кандидата психологічних наук,старшого наукового співробітника Інституту психології Національної академії педагогічних наук України, Гораш К.В., кандидата педагогічних наук, наукового співробітника лабораторії педагогічних інновацій Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України. Цікавими були виступи представників НПУ імені М.Драгоманова: Лобанчук О.А. Коннова О.Ф, – доцентів кафедри етики та естетики.
Тема науково – пошукової конференції продиктована часом. Створення умов у навчанні для набуття необхідних компетенцій сприятиме конкурентоспроможності на ринку праці, ключові компетенції можуть сприяти участі в демократичних засадах суспільства.