Міжнародний форум

16 – 19 листопада 2013 року в Ліцеї міжнародних відносин № 51 відбувся Міжнародний форум «Сучасному навчальному закладу – культуру толерантності», присвячений 60-річчю проекту «Асоційовані школи ЮНЕСКО».

Мета форуму — залучити учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні до конструктивної дискусії з використанням інтерактивних навчальних технологій щодо толерантної поведінки в сім’ї, навчальному закладі, в інтернеті, толерантного ставлення до природи. Захід відбувся під егідою Національної комісії України в справах ЮНЕСКО, за сприяння та інформаційною підтримкою Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

На урочистому відкритті Форуму були присутні та виступили з вітальним словом почесні гості: О. О. Зарубінський, народний депутат України; А. В. Шлапак, Голова Постійної комісії Київської міської ради з питань гуманітарної політики; Рудігер Люхман, заступник голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні; Роман Смогоржевський, президент міста Легіоново (Польща); А.М. Ратушна, начальник управління освіти Печерської районної в місті Києві державної адміністрації; В.В. Кліменко, головний спеціаліст відділу науки, міжнародних та регіональних зв’язків Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації); Г.В.Друзенко, віце – президент Інституту європейської інтеграції (Польща); І. Г. Єрмаков, Посол Миру, старший науковий співробітник Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України; Іоанна Бієнько, директор Комплексу шкіл № 3 в м. Легіоново (Польща); Л.Б. Донська, директор гімназії № 30 «Еконад» м. Києва; А. Е. Чуйко координатор ПАШ ЮНЕСКО в м. Києві.

У роботі форуму брали участь делегації шкіл – партнерів Ліцею з Польщі (Комплекс шкіл №3 в м.Легіоново) та Перша гімназія м. Черкас (Україна). Форум зібрав учнів та вчителів 26 навчальних закладів м. Києва, з них 10 навчальних закладів – учасники ПАШ ЮНЕСКО.

Різноманітні заходи форуму були cпрямовані на поширення культури толерантності серед школярів в різних сферах життя. В рамках роботи форуму відбулися засідання круглих столів за напрямками: «Культура толерантності в школі»; «Толерантне ставлення до природи»; «Толерантність в інтернеті»; «Толерантність в сім’ї».[Галерею не знайдено]

Яскравими подіями форуму стали музична вистава за мотивами казки «Рукавичка» та презентація проекту «Кодекс толерантності класу», які підготували вчителі та учні Ліцею. Було проведено інтелектуальну гру, “Брейн-ринг”, «ЮНЕСКО та Міжнародний день толерантності».[Галерею не знайдено]

Форум завершив свою роботу урочистою церемонією закриття. Учасники форуму отримали сертифікати.