Світ досягнень завжди належить оптимістам !
Понад 30 років я маю честь навчати молодь. Я вчу їх і навчаюсь з ними. В моєму житті не так багато речей, яки є важливіше ніж вчительство. Вчитель – це спосіб життя, професія великої відповідальності, викликів та радощів. Для мене завжди було і є радістю бачити, що учні стають особистостями, які перевершили все, що я коли-небудь робила.
Моє відношення до навчання полягає в тому, щоб учень продовжував навчатися навіть коли мене немає поруч, маючи на меті те, що критичне усвідомлювання стає засобом життя; коли учні стають розсудливими, чутливими громадянами, яки мають багато чого віддати суспільству.
Я вірю, що мета навчання полягає в тому, щоб забезпечити учнів новою якістю розуміння і поведінки, які розкривають їх потенціал і створюють нову генерацію інформованих і зацікавлених громадян. Забезпечення такого процесу навчання більш вимогливе і складне, ніж просте «викладання матеріалу». Я намагаюсь, щоб учні мислили критично і творчо.
Разом з учнями ми робимо багато творчої роботи. Творчість можна характеризувати як вид навчального процесу, де вчитель і учень є одним цілим.
- Заступник директора з науково-методичної роботи з іноземних мов Ліцею міжнародних відносин № 51 з 1985р. по 2003р. Зараз - вчитель англійської мови.
- Керує методичним центром шкіл з поглибленим вивченням англійської мови м. Києва, веде постійно діючий семінар-практикум вчителів англійської мови, майстер-класи.
- Співавтор програми для шкіл з поглибленим вивченням англійської мови.
- Член Національної комісії України в справах ЮНЕСКО.
- Голова Координаційної ради проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО України.
- У 2003р. Американський Біографічний Інститут та Центр Системних Проектів присвоїв О. Константиновій звання „Жінка досягнень” за значні досягнення в підготовці учнів та зміцнення дружніх відносин між українськими і американськими учнями.
ГОТУЄМОСЬ ДО ЗНО
Публікації
1. Підручники з країнознавства для 10 та 11 класів для спеціалізованих середніх загальноосвітніх шкіл з поглибленим вивченням англійської мови “Знайомтесь: Велика Британія” та “Знайомтесь: США”. Авторський колектив ліцею міжнародних відносин № 51: Є.М. Константинова Є.Ф. Вигран, С.К. Гербова, Л.Л. Володіна, І.Л. Крупська, С.І. Теленкова.
Готується до публікації друге, перероблене, видання підручників з країнознавства англомовних країн “ Meet Great Britain”, “Meet the USA”.
2. Н.В. Нестеренко, О.М. Константинова. Гра “Брейн-Ринг”, як стимуляція мовленнєвої діяльності учнів. Газета «English».
3. Константинова О.М. .Навчання з задоволенням (Метод проектів при вивченні іноземних мов як засіб розвитку творчої особистості.) Стаття в ліцейній збірці «Метод проектів» під ред. І. Г. Єрмакова.
4. О.М. Константинова, В.С. Огородник. Навчаємось толерантності та культурі миру. Стаття в ліцейній збірці «Метод проектів» під ред. І. Г. Єрмакова
5. Константинова О.М. Проект ЮНЕСКО “Великий Волзький річковий Шлях – об’єднання трьох морів ( Балтійського, Чорного, Каспійського) з метою освіти для сталого розвитку і збереження Всесвітньої спадщини за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій” – платформа для розширення міжкультурного діалогу. Стаття в ліцейній збірці «Метод проектів» під ред. І. Г. Єрмакова.
6. Константинова О.М. Участь у проекті асоційованих шкіл ЮНЕСКО – платформа для міжкультурного діалогу. Стаття в ліцейній збірці «Метод проектів» під ред. І. Г. Єрмакова
7. Вчителі английської мови Константинова О.М., Байкова С.Ю., Воловик Т.А.,. взяли участь у проекті за сприяння Київського міського голови (керівник проекту Журавський В.С.) по створенню Київського піддручника “Dive into English”.
8. І.В. Дубко, Є.М. Константинова. Діалог культур. “Lingua ua”(„Нова Європейська газета”)